___________ ვრცლადგანცხადება დუშეთის ურბანული განახლების პროექტზე
15 ნოემბერი 2022დუშეთის ურბანული განახლების პროექტი, მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით, 2017 წელს დაიწყო
___________ ვრცლადსაგრანტო კონკურსი მუნიციპალიტეტებისთვის
14 ნოემბერი 2022პროექტის ძირითადი მიზანია ეკონომიკური და სოციალური ცხოვრების დაბალანსება საქართველოში, რეგიონებიდან მიგრაციული პროცესების შემცირება და რეგიონული ცენტრების განვითარება
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე საქართველოში ისრაელის სახელმწიფოს ახალ ელჩს, ჰადას ესთერ მეიცადს შეხვდა.
10 ნოემბერი 2022შეხვედრის მხარეებმა აღნიშნეს ორ ქვეყანას შორის მრავალწლიანი პარტნიორული ურთიერთობების მნიშვნელობა და ისაუბრეს საქართველოში ინფრასტრუქტურის განვითარებისათვის მიმდინარე და დაგეგმილ პროექტებზე
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე აზიის განვითარების ბანკის გენერალური დირექტორის მოადგილეს, ჟანგ ნიანშანს შეხვდა
3 ნოემბერი 2022შეხვედრის მხარეებმა ისაუბრეს საქართველოში აზიის განვითარების ბანკის მხარდაჭერით დასრულებულ, მიმდინარე და დაგეგმილ ინფრასტრუქტურულ პროექტებზე
___________ ვრცლადმზია გიორგობიანი - USAID-ის ახალი პროგრამა მიმართულია უშუალოდ ადგილობრივი თვითმმართველობების გაძლიერებისთვის
3 ნოემბერი 2022ღონისძიების მონაწილეებს საშუალება ჰქონდათ გაცნობოდნენ ადგილობრივი თვითმმართველობის ახალი პროგრამის მიზნებს და ამოცანებს
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე მსოფლიო ბანკის რეგიონულ დირექტორ სამე ნაგუიბ ვაბას შეხვდა
2 ნოემბერი 2022შეხვედრის მხარეებმა მიმოიხილეს მსოფლიო ბანკის მხარდაჭერით ქვეყანაში დასრულებული, მიმდინარე და დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტები