___________ ვრცლადზურაბ ალავიძემ თბილისი-რუსთავის გზის მშენებლობა დაათვალიერა
22 იანვარი 2018პროექტს აზიის განვითარების ბანკი აფინანსებს. სამუშაოები 2017 წლის მარტში დაიწყო და 2019 წელს დასრულდე
___________ ვრცლადზურაბ ალავიძემ ორპირი-ცუცხვათი-მღვიმეს რეაბილიტირებული გზა გახსნა
18 იანვარი 2018აღნიშნული მონაკვეთით მივდივართ, ისტორიული ცუცხვათის ციხის ნანგრევებთან და კასტრული მღვიმისკენ მიმავალი მთის ბილიკის დასაწყისთან, რაც ტურისტული თვალსაზრისით განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია.
___________ ვრცლადტურისტების მზარდი რაოდენობის გამო, ბაკურიანში ახალი პროექტები განხორციელდება
12 იანვარი 2018მინისტრის განცხადებით, დაიგეგმა ყველა ის გასატარებელი ღონისძიება, რომ ტურისტებს კომფორტულად შეძლონ დასვენება.
___________ ვრცლადუამინდობის გამო შექმნილი პრობლემების მოსაგვარებლად მუშაობა აქტიურად მიმდინარეობს
10 იანვარი 2018მთელი ღამის განმავლობაში, სტიქიის ადგილას ადგილობრივ ხელისუფლებასთან და სამთავრობო უწყებების წარმომადგენლებთან ერთად, შესაბამისი სამსახურები მუშაობდნენ.
___________ ვრცლადდაბა ლაითურიდან სოფელ ცეცხლაურის მიმართულებით გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
10 იანვარი 2018სარეაბილიტაციო მონაკვეთი ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში მდებარეობს. აღნიშნული გზა გურიის სოფლებს აჭარის სოფლებთან აკავშირებს.
___________ ვრცლადზურაბ ალავიძე საგარეჯოში, ცენტრალური სტადიონის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს გაეცნო
9 იანვარი 2018სამუშაოების 40% უკვე შესრულებულია.
___________ ვრცლადსოფელ ბოდბისხევში საბავშვო ბაღის მშენებლობა სრულდება
6 იანვარი 2018სამუშაოების დასრულების შედეგად, 80-ზე მეტი აღსაზრდელი სკოლამდელ განათლებას კომფორტულ გარემოში მიიღებს.
___________ ვრცლადკახეთში ახალი სახიდე გადასასვლელის მშენებლობა სრულდება
29 დეკემბერი 2017პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტიდან დაფინანსდა და მისი ღირებულება 1 634 400 ლარია. სამშენებლო სამუშაოები 2017 წლის მაისში დაიწყო და უახლოეს დღეებში დასრულდება.
___________ ვრცლადწყნეთი-ბეთანიის გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები აქტიურად გრძელდება
27 დეკემბერი 2017გზის პროექტირება-რეაბილიტაციის ღირებულება 25 მილიონი ლარია და მას ევროპის საინვესტიციო ბანკი (EIB) აფინანსებს. სამუშაოები მომავალი წლის ზაფხულში დასრულდება.
___________ ვრცლადგამყოფ ხაზებთან მცხოვრები მოსახლეობის გათბობის ხარჯები 200 ლარიანი ვაუჩერებით დაფინანსდება
26 დეკემბერი 2017განსახილველ საკითხებს შორის იყო ასევე, სტუდენტებისთვის სწავლის დაფინანსების საკითხი.