___________ ვრცლადქ.დუშეთის კულტურის სახლი 9000-ზე მეტ ბენეფიციარს მოემსახურება
10 ივნისი 2017კულტურის სახლის რეაბილიტაცია რეგიონებში გასახორციელებელი პროექტების ფონდიდან დაფინანსდა
___________ ვრცლადკანადა-საქართველოს თანამშრომლობის პერსპექტივები
10 ივნისი 2017კანადის ექსპორტის განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლები რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს სტუმრობდნენ.
___________ ვრცლადწყნეთი-სამადლოსა და წყნეთი-ახალდაბის გზის რეაბილიტაცია დაიწყო
9 ივნისი 2017პროექტის დასრულება 2018 წელს იგეგმება.
___________ ვრცლადსამშენებლო ბიზნესისთვის უფრო ხელსაყრელი პირობები და კონკურენტუნარიანი გარემო შეიქმნება
7 ივნისი 2017მხარეებმა ისაუბრეს ქართულ ბიზნესში დღეს არსებულ გამოწვევებზე, მისი განვითარებისთვის სათანადო პირობების შემქნის აუცილებლობასა და უფრო მჭიდრო თანამშრომლობის პერსპექტივებზე.
___________ ვრცლადსაქართველო-თურქეთის თანამშრომლობის პერსპექტივები
6 ივნისი 2017ზურაბ ალავიძემ უცხოელ სტუმრებს საქართველოს რეგიონებში მიმდინარე და 2017-2020 წლებში დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტები გააცნო.
___________ ვრცლადბავარიის დელეგაცია საქართველოში მიმდინარე ინფრასტრუქტურული პროექტებით დაინტერესდა
2 ივნისი 2017ზურაბ ალავიძის განცხადებით, რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო ძალისხმევას არ იშურებს პროექტების წარმატებით განხორციელებისათვის.
___________ ვრცლადუბისას მონასტერთან ზაფხულში გამართული ტურისტული ინფრასტრუქტურა დაგხვდებათ
19 მაისი 2017პროექტის ფარგლებში აშენდა საინფორმაციო შენობა-ნაგებობა, კაფე, სამზარეულო და სველი წერტილი.
___________ ვრცლადზურაბ ალავიძემ ქვემო ქართლის რწმუნებულ-გუბერნატორი წარადგინა
18 მაისი 2017ქვემო ქართლში სახელმწიფო რწმუნებულის-გუბერნატორის თანამდებობაზე გიგა ნემსაძე დაინიშნა.
___________ ვრცლადკახეთსა და სამეგრელოში ევროსტანდარტების შესაბამისი ნაგავსაყრელი მოეწყობა
17 მაისი 2017არსებული ნაგავსაყრელები სტანდარტების შესაბამისად დაიხურება.
___________ ვრცლადტაბაკინში წმ. გიორგის მონასტერთან სექტემბრიდან ახალი გზით მიხვალთ
16 მაისი 2017პროექტით გათვალისწინებულია ბეტონის გზის დაგება. სამუშაოებზე 20 ადამიანია დასაქმებული.
___________ ვრცლადტურიზმის სფეროში ქართული მხარე საუდის არაბეთთან ითანამშრომლებს
15 მაისი 2017პრინცმა სულთან ბინ სალმან ალ-საუდიმ ზურაბ პოლოლიკაშვილს ტურიზმის მსოფლიო ორგანიზაციის გენერალურ მდივნად არჩევა მიულოცა.
___________ ვრცლადმსოფლიო ტურიზმის ორგანიზაციის გენერალური მდივანი ზურაბ პოლოლიკაშვილი გახდა
12 მაისი 2017ეს პირველი შემთხვევაა, როდესაც საქართველოს კანდიდატი არჩეულ იქნა მნიშვნელოვანი საერთაშორისო ორგანიზაციის ხელმძღვანელ პოზიციაზე.