ქობულეთის სანაპიროზე, ზღვაში, ფეკალური მასები აღარ მოხვდება
15 მარტი 2017ქობულეთში საკანალიზაციო სისტემის გამწმენდი ნაგებობის მშენებლობა დასრულდა. ობიექტი რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, ზურაბ ალავიძემ დაათვალიერა.
___________ ვრცლადმალთაყვას სანაპირო ზოლის კეთილმოწყობა ხელს შეუწყობს ინვესტიციების მოზიდვას
14 მარტი 2017მალთაყვას საკურორტო-რეკრეაციული ზონის შენარჩუნება-განახლებას დიდი მნიშვნელობა აქვს, როგორც ეკოლოგიური მდგომარეობის გაუმჯობესების თვალსაზრისით, ისე ტურიზმის განვითარებისთვის.
___________ ვრცლადახალი გზა კიდევ უფრო უსაფრთხო იქნება და მგზავრობის დროც შემცირდება
13 მარტი 2017სამუშაოები, სადაც 600-ზე მეტი ადამიანია დასაქმებული, წლის ბოლომდე დასრულდება.
___________ ვრცლადწლის ბოლომდე ურეკი 24 საათიანი წყალმომარაგებით იქნება უზრუნველყოფილი
11 მარტი 2017კანალიზაციის ახალი გამწმენდი ნაგებობის მშენებლობის დასრულების შედეგად კი შემცირდება გარემოზე მავნე ზემოქმედება.
___________ ვრცლადზურაბ ალავიძე ევროკომისიის დელეგაციას შეხვდა
10 მარტი 2017მხარეებმა ენერგო-ეფექტურ პროექტებსა და ამ მიმართულებით გასატარებელ საკანონმდებლო ცვლილებებზე იმსჯელეს.
___________ ვრცლადქობულეთის შემოვლითი გზის მშენებლობა წლის ბოლომდე დასრულდება
10 მარტი 2017ქობულეთის შემოვლითი გზა მნიშვნელოვნად განტვირთავს სატრანზიტო მიმოსვლას და რეგიონში ტურიზმის სრულფასოვან განვითარებას შეუწყობს ხელს.
___________ ვრცლადტურისტულ სეზონს ქობულეთი განახლებული სანაპირო ზოლით შეხვდება
6 მარტი 2017საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ქ. ქობულეთში, თამარ მეფის ქუჩაზე, სანაპირო ზოლის ნაპირსამაგრ სამუშაოებს ახორციელებს.
___________ ვრცლადბათუმის ნაპირდაცვა და სანაპირო ზოლის მოწყობა
2 მარტი 2017პროექტი ითვალისწინებს დაახლოებით 2 კმ ნაპირსამაგრი ნაგებობის მოწყობას და სანაპიროს აღდგენას ქვიშა-ხრეშოვანი ნარევით.
___________ ვრცლადახალი სპორტ-კომპლექსი ხაშურელი მოზარდებისთვის
1 მარტი 2017ზურაბ ალავიძე რეგიონებში მშენებარე ინფრასტრუქტურული პროექტების მონიტორინგს განაგრძობს.
___________ ვრცლადასურეთსა და ალგეთში საბავშვო ბაღები შენდება
27 თებერვალი 2017საბავშვო ბაღები 200 - მდე ბავშვზეა გათვლილი.
___________ ვრცლადასურეთში გზისა და წყალმომარაგების სისტემის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
25 თებერვალი 2017წლის ბოლომდე სოფელ ასურეთში ტერიტორია ქვაფენილით მოეწყობა, მოწესრიგდება სასმელი და სარწყავი წყლის სისტემები, კანალიზაციისა და სანიაღვრე ქსელები.
___________ ვრცლადრეგიონული განვითარების სამთავრობო კომისიამ 500-მდე პროექტი მოიწონა
24 თებერვალი 2017კომისიის წევრებმა მიმდინარე წელს საქართველოს რეგიონებში განსახორცილებელი პროექტების დაფინანსების საკითხები განიხილეს და 500 -მდე პროექტი მოიწონეს.
___________ ვრცლადშვეიცარიის ელჩი: „ორ ქვეყანას შორის თანამშრომლობა კიდევ უფრო გაღრმავდება“
23 თებერვალი 2017გაცნობითი ხასიათის შეხვედრაზე მხარეებმა ორ ქვეყანას შორის არსებულ მეგობრულ და პარტნიორულ ურთიერთობებზე ისაუბრეს.
___________ ვრცლადსამინისტრო საგზაო ინფრასტრუქტურის 140 პროექტს ახორციელებს
22 თებერვალი 2017მინისტრმა და კომპანიების წარმომადგენლებმა სამუშაო პროცესში წარმოქმნილ სირთულეებზე და არსებული პრობლემების გადაჭრის გზებზე ისაუბრეს.