მინისტრი პოლონეთის რესპუბლიკის ელჩს შეხვდა
15 თებერვალი 2017გაცნობითი სახის შეხვედრაზე მხარეებმა პოლონეთსა და საქართველოს შორის ორმხრივი ურთიერთობები და მათი შემდგომი განვითარების შესაძლებლობები განიხილეს.
___________ ვრცლადსოფელ სერგიეთში საფეხბურთო სკოლის რეკონსტრუქცია მიმდინარეობს
10 თებერვალი 20172017 წლის გაზაფხულიდან, მარტვილის მუნიციპალიტეტში, ფეხბურთით დაინტერესებულ მოზარდებს, საშუალება ექნებათ კეთილმოწყობილ გარემოში ივარჯიშონ და ჩაატარონ საფეხბურთო ტურნირები.
___________ ვრცლადქალაქ ხობში მრავალფუნქციური სპორტკომპლექსი შენდება
8 თებერვალი 2017სპორტული კომპლექსში გათვალისწინებულია საჭიდაო მოედნის, ჭადრაკის დარბაზის, საბილიარდეს, ფიტნესდარბაზისა და საუნის მოწყობა.
___________ ვრცლადსამეგრელოში დიდთოვლობის შედეგად დზარალებულებს დაეხმარნენ
7 თებერვალი 2017სამეგრელოში დიდთოვლობის დროს დაზიანებული საცხოვრებელი სახლების რეაბილიტაცია გრძელდება.
___________ ვრცლადქუთაისის 24 საათიანი წყალმომარაგების უზრუნველსაყოფად ინფრასტრუქტურული სამუშაოები მიმდინარეობს
6 თებერვალი 2017პროექტი სატუმბი სადგურების, რეზერვუარების და გამანაწილებელი ქსელის მშენებლობას ითვალისწინებს.
___________ ვრცლადსაოკუპაციო ზოლის მიმდებარე სოფლებში წყალმომარაგების პრობლემა მოგვარდება
1 თებერვალი 2017სამშენებლო-სარეაბილიტაციო სამუშაოების პირველი ეტაპი დასრულდა, რომლის შედეგად სასმელი წყლის პრობლემა 11 ათასზე მეტ ადგილობრივ მაცხოვრებელს მოუგვარდება.
___________ ვრცლადკასპში სპორტ-კომპლექსის რეაბილიტაცია დასრულდა
31 იანვარი 2017კასპის მუნიციპალიტეტში ახალი, საერთაშორისო სტანდარტების მქონე, სპორტ-კომპლექსი ასობით ახალგაზრდასა და სპორტის მოყვარულ ადამიანს მოემსახურება.
___________ ვრცლადსოფელ ბაკურციხეში კულტურის ცენტრის რეაბილიტაცია დასრულდა
30 იანვარი 2017კულტურის ცენტრში დაგეგმილია სამრევლო სკოლის, აგროსკოლის, ქართული ტრადიციული სამრეწველო საამქროებისა და სახელოსნოების ამუშავება.
___________ ვრცლადსოფელ ბაკურციხეში წმინდა მღვდელმოწამე გრიგოლ ფერაძის სახლ-მუზეუმის მშენებლობა მიმდინარეობს
29 იანვარი 2017საქართველოს მთავრობის გადაწყვეტილებით, ნანგრევები დაკონსერვდება და, მუნიციპალური განვითარების ფონდის ძალისხმევით, იქვე აშენდება მუზეუმი.
___________ ვრცლადშეხვედრა აზიის განვითარების ბანკის წარმომადგენლებთან
28 იანვარი 2017შეხვედრაზე მხარეებმა ერთობლივ პროექტებზე იმსჯელეს, მათ შორის წყალმომარაგებისა და გზების მშენებლობის პერსპექტივებზე.
___________ ვრცლადსოფელ ვაზისუბანში საუბნო გზების რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
27 იანვარი 2017სამუშაოების დასრულების შემდეგ, მოსახლეობა ასფალტო-ბეტონის გზით ისარგებლებს.
___________ ვრცლადთელავის ხევისა და უსახელო ხევის რეაბილიტაცია სრული დატვირთვით მიმდინარეობს
26 იანვარი 2017ორივე ხევში გაიზრდება გამტარუნარიანობა, შედეგად, ქალაქ თელავსა და სოფელ კურდღელაურში სახლები აღარ დაიტბორება.