ზურაბ ალავიძე აზიის განვითარების ბანკის წარმომადგენლებს შეხვდა
30 ნოემბერი 2016შეხვედრაზე ყურადღება პროექტების მიმდინარეობასა და სამინისტროსა და აზიის განვითარების ბანკს შორის სამომავლო ურთიერთობების პერსპექტივებზე გამახვილდა.
___________ ვრცლადსაქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს ზურაბ ალავიძე უხელმძღვანელებს
28 ნოემბერი 2016ახალი მინისტრი სამინისტროს ხელმძღვანელ პირებს ნოდარ ჯავახიშვილმა წარუდგინა.
___________ ვრცლადხაშურისა და სურამის მოსახლეობას უგზოობის პრობლემა აღარ შეაწუხებთ
21 ნოემბერი 20162013-2016 წლებში ხაშური მუნიციპალიტეტში რეგიონებში განსახორციელებელი პროექტების ფონდიდან 4 244 027 ლარის ღირებუოლების 11 საგზაო პროექტი დაფინანსდა
___________ ვრცლადკასპელი ბავშვები განახლებულ საბავშვო ბაღებში ივლიან
18 ნოემბერი 2016საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ საბავშვო ბაღები დაათვალიერა.
___________ ვრცლადადიგენის მოსახლეობას უგზოობის პრობლემა აღარ შეაწუხებს
31 ოქტომბერი 2016დასაფინანსებელი პროეტქების შერჩევისას განსაკუთრებული ყურადღება ისეთ გზებზე გამახვილდა, რომლებიც იმდენად იყო დაზიანებული, რომ მასზე გადაადგილება შეუძლებელი იყო.
___________ ვრცლადზუგდიდის მოსახლეობას 24 საათიანი წყალმომარაგება ექნება
31 ოქტომბერი 2016ნოდარ ჯავახიშვილმა ქალაქ ზუგდიდში წყალმომარაგების ცენტრალიზებული სისტემის სამშენებლო სამუშაოები დაათვალიერა.
___________ ვრცლადჭიათურელი პატარები განახლებულ საბავშვო ბაღებში ივლიან
28 ოქტომბერი 20162015-2016 წლებში ქალაქ ჭიათურაში სრული რეაბილიტაცია ჩაუტარდა 5 ბაგა-ბაღს.
___________ ვრცლადძველ და ახალ შუამთაში ტურისტული ინფრასტუქტურა გაუმჯობესდება
27 ოქტომბერი 2016პროექტს, მუნიციპალური განვითარების ფონდი, მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, რეგიონული განვითარების პროექტის ფარგლებში ახორციელებს.
___________ ვრცლადრუხის საავადმყოფოს მშენებლობა აქტიურად მიმდინარეობს
25 ოქტომბერი 2016220 ადგილიანი საავადმყოფოს შენობა 7 ბლოკისა და სხვადასხვა ტიპის საინჟინრო-ტექნიკური ნაგებობებისგან შედგება
___________ ვრცლადთელავში ბატონის ციხის რეაბილიტაცია დასასრულს უახლოვდება
24 ოქტომბერი 2016ბატონის სასახლის რესტავრაცია ავთენტურობის სრული დაცვით მიმდინარეობს.