27 თებერვალი 2023სამტრედია-გრიგოლეთის გზის მშენებლობის ფარგლებში მშენებარე ხიდის მალების ჩამოწოლის შემთხვევა არ იძლევა ხარისხის თემის განზოგადების საფუძველს
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე - რიკოთის უღელტეხილზე სამუშაოები ინტენსიურად მიმდინარეობს
27 თებერვალი 2023რიკოთის მაგისტრალის მშენებლობა წლის ბოლოსთვის დასრულდება
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე - მივიღეთ პროექტი, რომელიც ითვალისწინებს მუნიციპალიტეტებში უსახური შენობა-ნაგებობების აღდგენას
27 თებერვალი 2023ამ მიმართულებით სამუშაოებს მუნიციპალიტეტები უკვე მიმდინარე წელს დაიწყებენ
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე - „ხიდის დაზიანებული ბურჯისა და ამის შედეგად ჩაწოლილი მონაკვეთის შესწავლა უკვე დაწყებულია
22 თებერვალი 2023შემთხვევის ადგილზე დილიდან იმყოფებოდა საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ყველა ტექნიკური სამსახურის წარმომადგენელი
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძემ თურქეთის საელჩოში გახსნილ სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა
9 თებერვალი 2023ირაკლი ქარსელაძემ ღრმა მწუხარება გამოთქვა თურქეთში დამანგრეველი მიწისძვრის შედეგად დაღუპულების გამო და სამძიმრის წიგნში ჩანაწერი გააკეთა
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე ევროპის საინვესტიციო ბანკის წარმომადგენლებს შეხვდა
9 თებერვალი 2023შეხვედრაზე მხარეებმა EIB-ის დაფინანსებით მიმდინარე პროექტების შესახებ ისაუბრეს და მომავალი თანამშრომლობის დეტალები განიხილეს
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე - პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით იწყება საბავშვო ბაღების მშენებლობა-რეაბილიტაციის ახალი პროგრამა
30 იანვარი 2023აშენდება 330 ახალი ბაღი და რეაბილიტაცია ჩაუტარდება 555 არსებულ ბაღს
___________ ვრცლადირაკლი ქარსელაძე აზიის განვითარების ბანკის მდგრადი განვითარებისა და კლიმატის ცვლილების დეპარტამენტის დირექტორს შეხვდა
24 იანვარი 2023შეხვედრაზე მხარეებმა მიმოიხილეს აზიის განვითარების ბანკის მხარდაჭერით საქართველოში მიმდინარე სხვადასხვა მიმართულების პროექტების განვითარების პროგრესიც